FS kert

FENG SHUI A KERTBEN 

  
feng shui segítségével kertünket kis paradicsommá változtathatjuk, és nem kell messzire mennünk, ha fel akarunk töltõdni energiával. minden ember önkéntelenül a hatása alá kerül. 
A kert feleljen meg az ott élõ emberek egyéniségének, stílusának, ízlésének. 
  
Nem szabad hagyni, hogy a chi nagyobb területeket érintetlenül hagyjon, vagy a kert valamely területén megrekedjen, illetve keresztül száguldjon. 
  
Nem az a mûvészet, hogy otthonunkat tudatosan kiemeljük a környezetébõl, hanem, hogy harmónikusan beleillesztjük.
  
A kert élõlényhez hasonlít, soha nincs befejezve, állandó munkát, gondoskodást igényel, 
pl. kiszáradt növények eltávolítása, metszés, gazolás, öntözés, stb. 
  
A kerti utaknak, ösvényeknek, útburkoló anyagoknak nagy szerepe van a chi áramlásában. 
  
Víz a kertben: nagyon kedvezõ, mivel a gazdagság és szerencse jelképe, oda csalogatja az állatokat, életet hoz, felfrissíti a chit és nyugtatja az idegeket. 
Fontos a kerti víz iránya, nagysága, formája, háztól való távolsága, tartozékai, stb. 
  
Fény a kertben: a legfontosabb kerti eszközünk, növeli a kert chijét ha esténként kivilágítjuk. 
Feltétlen fényre van szükség a teraszon és a kerti ülõhelyeknél, a gyakran használt utak megvilágításánál, bejárat és lépcsõ körül, házszám, névtábla, kulcslyuk valamint tárgyak megvilágításánál (pl. szobor, növény, kút, stb.). 
  
Teremtsük meg az öt elem és a jin-jang egyensúlyát a kertben.
 
Jin és jang egyensúlya a kertben
 
gondoskodjunk a dombok és lapos részek váltakozásáról 
köveket, kavicsokat, téglákat helyezzünk mozgó víz mellé 
élettelen tárgyakat (kövek,szobrok) tegyünk élõlények (növények állatok) szomszédságába 
  
  
  
Dr. Fauszt Teréz

Joomla! hibakereső konzol

Munkamenet

Profilinformációk

Memóriahasználat

Adatbázis lekérdezések